Vybíráme jízdní kolo

26. srpna 2015 v 23:32 | TopSlevy
Vybrat vhodné kolo, které bude dobře sloužit řadu let, není složité. Stačí se chvíli zamyslet. Například nad tím, jak bude kolo využíváno. To je ostatně ta nejdůležitější otázka, kterou si před výběrem musí každý položit. A jaké jsou ty další?

Jízdní kola od špičkových výrobců se slevami až 60%? Využijte sezónních akcí u internetových prodejců a pořiďte si špičkové kolo za polovic. Více zde jízdní kola výprodejPro jízdu v terénu volte jízdní kolo MTB pevné či odpružené. Pevný rám je vhodný pro všechny typy nezpevněných cest. Užít jej však lze i na klasických zpevněných cestách. Jeho výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá údržba. Pokud však předpokládáte využití kola na náročné cesty v terénu jako například sjezd či freeride, poohlédněte se po horském kole celoodpruženém. Jeho předností je díky odpružení šetrnější a pohodlnější jízda, jízdní kolo také mnohem lépe prostupuje terénem a absorbuje většinu nerovností. Tato kolo jsou však výrazně náročnější na údržbu, jejich další nevýhodou je také relativně vysoká pořizovací cena.

Pokud jste milovníkem silnic a rychlosti, pak by pro vás mělo být jasnou volbou kolo silniční. Jedná se o modely, které jsou určeny k jízdě po kvalitním a hladkém povrchu. Vyznačují se vysokou tuhostí záběru, výbornou aerodynamikou a nízkou hmotností.

Mezi koly horskými a silničními se nachází kategorie jízdních kol krosových/trekových. Tato kola jsou určena všem těm, kdo rádi jezdí po zpevněných cestách (zejména asfaltových), ale občas se vydají i vstříc nezpevněným lesním cestám. Jejich stavba je proto určena pro oba zmíněné typy povrchů, nízká hmotnost (většinou ve spojení s většími průměry kol) pak zaručuje pohodnou a komfortní jízdu - ať jste kdekoliv.


Novinkou mezi jízdními koly jsou takzvaná jízdní kola městská. Tato jízdní kola jsou uzpůsobena městským podmínkám - jsou proto maximálně funkční a dobře ovladatelné. Vyznačují se také dobrou spolehlivostí. Tato kola mají unikátní geometrii a od ostatních typů je rozeznáte na první pohled. Jejich výrobci také často nezapomínají ani na praktickou výbavu, která se vám bude ve městě vždy hodit. Městská kola lze také účinně použít na výlety mimo město.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama