Vybíráme zahradní nábytek na útulnou zahradu

11. června 2017 v 16:26 | Tom

Jaký materiál zahradního nábytku je nejlepší?

Asi největší otázkou při výběru zahradního nábytku je jeho materiál. Hlavní favorité v této oblasti jsou dřevo, kov a plast. Dřevo je materiál, který pasuje snad do každé zahrady díky svému přírodnímu nádechu. Pokud je dřevěný nábytek na suchém podkladu a krytý před deštěm, můžete si být jisti jeho ohromnou výdrží. To ale neznamená, že dřevo nepatří i pod nekrytý prostor. Na trhu jsou voskované, lakované a jinak upravené kusy zdatně odolávající vodě. Nevýhodou dřeva jsou jeho vysoké nároky na údržbu. Zahradní nábytek v akci naleznete například na portálu slewik.

Kov je v současnosti velice oblíbený materiál pro nábytek na zahradu, ať je to pro jeho moderní vzhled, nebo nesmrtelnost. Výhodou je nesporně také fakt, že například ocelovou židli můžete nechat venku celý rok. Kovový nábytek potěší také lehkou manipulací díky jeho nízké hmotnosti. Avšak i kov má svoje zápory. Jedním z nich může být jeho chlad. Kdo si myslí, že plastu už odzvonilo, plete se. Stále mnoho lidí dává plastovým nábytkům přednost. Především údržba je jejich velké plus. Jejich další výhoda je obrovská škála barev, která se u těchto kusů objevuje a navíc ty z masivního plastu jsou velký trend. S nízkou cenou ale nesmíte počítat.

Údržba a péče o zahradní vybavení


Předurčení zahradního nábytku pro venkovní použití sebou nese mnoho úskalí. Je předem jasné, že pro jeho údržbu bude potřeba nějaký čas i finance obětovat. Déšť, vítr a další činitelé by bez našeho zásahu dokázali jakýkoliv nábytek časem zničit. Životnost se zpravidla prodlouží, pokud nábytek uložíme přes zimu například do zahradního domku. Je proto dobré hledat rozložitelné nebo skládací typy sezení, protože místa není nikdy dost. Pokud chceme zachovat původní barvu dřevěného nábytku, je důležité ho pravidelně čistit a napouštět speciálním olejem.

Druh oleje závisí na druhu dřeva. Je možnost také zakoupit různé druhy potahů, které váš nábytek dokonale ochrání. Nesmíme zapomenout na veškeré polstry a podsedáky, bez kterých si lze venkovní sezení je těžko představit. Čističe na textil si poradí s jejich skvrnami, kterým se dá jen těžce vyhnout. Impregnace na polstrech zanechá ochrannou vrstvu.

Zcela jiná situace je u zahradních skleníků, které musí odolávat celoročním výkyvům počasí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tonya tonya | 12. března 2018 v 8:46 | Reagovat

kompletní pivní sety vhodné především na zahradu a na posezení-

https://www.ekovovyroba.cz/pivni-sety-kompletni/

2 ambros ambros | 11. května 2018 v 10:36 | Reagovat

zahradní sauna, to je supr záležitost..přečtěte si o této zahradní stavbě více:

http://nasezahrada.com/uzijte-si-potici-relax-i-zime-saunujte-se-zahrade/

3 donlabuznik donlabuznik | 14. května 2018 v 1:00 | Reagovat

Ahoj já jsem si na zahradu koupil sestavu z https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/ostatni-hracky-na-zahradu/zahradni-sestava-technorattan-1264-bm5jo Za poměrně malé peníze mám velmi kvalitní a pěkný nábytek, který mi už 2 roky bezproblémově slouží.

4 JanDeklas JanDeklas | E-mail | 19. května 2018 v 11:33 | Reagovat

Ahoj lidi, rekonstruueme zahradu a vybíráme zahradní nábytek, zkuste poradit, kde se dá dobře koupit. Kolega v práci mi řekl ať to koupím na <a href=“https://tatogroup.com/cs/1775-zahradni-nabytek“>této</a>    stránce, moc se mi to líbí. Kde jste kupovali všechno vy?

5 Lenka Lenka | Web | 17. října 2018 v 14:15 | Reagovat

Pekně shrnuto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama