Únor 2018

Jak správně pečovat o zahradní sekačku?

25. února 2018 v 20:27
Zahradní sekačka patří v současné době mezi neodmyslitelné vybavení každého rodinného domku, případně majitelů zahrádek. Nezáleží na tom, zda máte zahradu u domu nebo vlastníte kousek pozemku v zahrádkářské oblasti - tak či onak se bez šikovné sekačky neobejdete. Zahradní sekačka vám pomůže po celou sezonu udržovat trávník nejen vzhledově pěkný, ale i zdravý. Víte ale, jak se o sekačku za její svědomitou práci správně starat?

Proč je důležitá pravidelná péče a kontrola?

Pořízení kvalitní sekačky na trávu představuje mnohdy i vysokou finanční investici. Když už do tohoto zahradního stroje investujete peníze, určitě chcete, aby vám co možná nejdéle vydržel. V takovém případě se ale o sekačku musíte pravidelně a svědomitě starat. Jedině tak totiž předejdete tomu, že by její části zkorodovaly, prodloužíte životnost motoru a zabráníte poruchám, které by vlivem nepozornosti a špatného zacházení mohly vést buď k drahé opravě, nebo nutnosti pořídit nový stroj.

Čistit sekačku nestačí ...

Mnoho majitelů sekaček si myslí, že se sekačky spokojí pouze s vyčištěním nožů po sekání trávy. Pravda je ale taková, že pouze čištění nestačí. Po každém sekání byste měli z nožů odstranit trávu, pravidelně pak se skeletu stroje odstraňovat zaschlou špínu a stroj opláchnout vodou. Prodloužíte tak životnost nožů a tím pádem i celé sekačky.
Vybíráte sekačku? Pak nezapomeňte navštívit největší český porovnávač slev, na kterém naleznete desítky sekaček za výprodejové či akční ceny - https://www.slewik.com/cs/dum-zahrada-akce-levne-vyprodej/sekacky/

Starost o zapalovací svíčku

Důležitou součástí sekačky je zapalovací svíčka. Aby dlouho fungovala a předešlo se jejímu poškození a nutné výměně, měli byste ji pravidelně nejen kontrolovat, ale i čistit. Funguje-li svíčka správně, nejenže sekačka lépe startuje, ale zároveň šetří palivo. Vezměte si ocelový kartáč a opatrně vyčistěte tu část zapalovací svíčky, která je v motoru. Ještě jednou upozorňujeme - čistěte opatrně, jemně, netlačte.

Výměna oleje u zahradních sekaček

Samozřejmostí při péči o sekačku je výměna oleje. Ten by se měl měnit jednou za sezonu a to kompletně - tím máme na mysli zcela vypustit starý olej a nahradit jej novým. Před výměnou sekačku nastartuje, aby se olej zahřál na provozní teplotu. Starý olej vypusťte do vhodné nádoby -způsob vypouštění se může u každé sekačky lišit. Poté nahraďte novým, odpovídajícím olejem.