Jak správně pečovat o zahradní sekačku?

25. února 2018 v 20:27
Zahradní sekačka patří v současné době mezi neodmyslitelné vybavení každého rodinného domku, případně majitelů zahrádek. Nezáleží na tom, zda máte zahradu u domu nebo vlastníte kousek pozemku v zahrádkářské oblasti - tak či onak se bez šikovné sekačky neobejdete. Zahradní sekačka vám pomůže po celou sezonu udržovat trávník nejen vzhledově pěkný, ale i zdravý. Víte ale, jak se o sekačku za její svědomitou práci správně starat?

Proč je důležitá pravidelná péče a kontrola?

Pořízení kvalitní sekačky na trávu představuje mnohdy i vysokou finanční investici. Když už do tohoto zahradního stroje investujete peníze, určitě chcete, aby vám co možná nejdéle vydržel. V takovém případě se ale o sekačku musíte pravidelně a svědomitě starat. Jedině tak totiž předejdete tomu, že by její části zkorodovaly, prodloužíte životnost motoru a zabráníte poruchám, které by vlivem nepozornosti a špatného zacházení mohly vést buď k drahé opravě, nebo nutnosti pořídit nový stroj.

Čistit sekačku nestačí ...

Mnoho majitelů sekaček si myslí, že se sekačky spokojí pouze s vyčištěním nožů po sekání trávy. Pravda je ale taková, že pouze čištění nestačí. Po každém sekání byste měli z nožů odstranit trávu, pravidelně pak se skeletu stroje odstraňovat zaschlou špínu a stroj opláchnout vodou. Prodloužíte tak životnost nožů a tím pádem i celé sekačky.
Vybíráte sekačku? Pak nezapomeňte navštívit největší český porovnávač slev, na kterém naleznete desítky sekaček za výprodejové či akční ceny - https://www.slewik.com/cs/dum-zahrada-akce-levne-vyprodej/sekacky/

Starost o zapalovací svíčku

Důležitou součástí sekačky je zapalovací svíčka. Aby dlouho fungovala a předešlo se jejímu poškození a nutné výměně, měli byste ji pravidelně nejen kontrolovat, ale i čistit. Funguje-li svíčka správně, nejenže sekačka lépe startuje, ale zároveň šetří palivo. Vezměte si ocelový kartáč a opatrně vyčistěte tu část zapalovací svíčky, která je v motoru. Ještě jednou upozorňujeme - čistěte opatrně, jemně, netlačte.

Výměna oleje u zahradních sekaček

Samozřejmostí při péči o sekačku je výměna oleje. Ten by se měl měnit jednou za sezonu a to kompletně - tím máme na mysli zcela vypustit starý olej a nahradit jej novým. Před výměnou sekačku nastartuje, aby se olej zahřál na provozní teplotu. Starý olej vypusťte do vhodné nádoby -způsob vypouštění se může u každé sekačky lišit. Poté nahraďte novým, odpovídajícím olejem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama