Červenec 2018

Smart televize - jak vybrat tu správnou a kde ji lze koupit levně?

10. července 2018 v 20:54
Chcete si pořídit nový chytrý televizor (smart), ale v tomto zboží se neorientujete? Protože v českých obchodech naleznete mnoho televizního sortimentu, pomůžeme vám s výběrem vaší nové a moderní televize, se kterou budete stoprocentně spokojeni. V článku se zaměříme na vlastnosti, které by měla kvalitní televize obsahovat.
Moderní smart TV jsou hitem současného trhu a nechybí v žádné české domácnosti. Disponují různými druhy velikostí, pro které jsou samozřejmě charakteristické i vyšší ceny. Velikost televizoru se doporučuje zvolit dle vašich prostorových možností. Pokud chcete ušetřit finance, vyplatí se rozhodně pořídit si LED televizi. Spotřeba těchto zařízení je mnohem menší, díky úspornější technologii podsvícení.

Důležité vlastnosti televize

K popisu důležitých vlastností jsem vybrala čtyři nejzákladnější, které jsou pro dnešní dobu typické:
  • HD Ready
  • Full HD
  • 3D technologie
  • Smart TV

HD Ready

HD Ready je oproti Full HD méně kvalitní, tudíž vhodné pro sledování běžného televizního vysílání. Pořídit se dá i za mnohem nižší cenu.

Full HD televize

Full HD je kvalitní způsob sledování filmů na TV. Výhodou tohoto způsobu je vyšší ostrost a jas obrazu.

3D technologie

Moderním trendem se poslední dobou stávají 3D brýle, proto vznikají i televizory, které nabízejí svým fanouškům koukat na své oblíbené 3D filmy.

Smart TV

V současné době jsou velmi oblíbené a rozšířené inteligentní televize - takzvané smart TV levně je lze pořídit již od cca 5000 Kč. Ty všem svým divákům nabízí různé webové služby a aplikace. Můžete například sledovat novinky na internetu, koukat na své oblíbené filmy přes internet (Voyo, YouTube, atd.) či komunikovat s přáteli a rodinou prostřednictvím aplikace Skype.